Na stráni u Strání

Jarmila Picková Západ/východ

Na stráni u Strání

Zpět na výpis fototapet

Velikost fototapety až 6 x 2 m

O nejvýše položené obci mikroregionu Horňácko, o Nové Lhotě a jejím okolí, v Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, na dosah slovenské hranici, říkávali místní starousedlíci, že „tu končí chleba a začíná kamení“ a také že „tu končí víno a začíná sliovica“. V tak odlehlém, bídou, válkami, cholerou a morem těžce zkoušeném kraji , od nepaměti vznikaly a dodnes nezapomenuty zůstávají emotivní, řízné, starobylé lidové tance a písně, nepotřebující reprobedny, ani tlampače , jejichž melodie se i tak nesly po větru od dolin k horám. Prameniště slovenské řeky Myjavy na Šibenickém vrchu, Kubíkův vrch, luční porosty patřící k těm nejcennějším v Evropě, lesnatá vrchovina a horský masív s mohutnými úbočími Velké Javořiny, nad kterými se dodnes vznáší původní, stále živý Duch Karpat a už jen pomyslně zapaluje strážní ohně na vrcholcích kopců, aby zdaleka varovaly příchozího, který by se chtěl bez úcty dotknout takové krajiny, jakou věrně a citlivě postihuje tento obraz.

Načítám mapu – moment, prosím

Máte zájem o tuto fototapetu?

Napište nám!

  Můžete přiložit i fotografii (.jpg, .jpeg, .png, .tiff, .gif)

  Uvažujete o fotoobrazu?


  Styl

  Autorská fotografie od profesionálního fotografa, zpracovaná v nejvyšší možné kvalitě. Pozvedne, dotvoří, či zcela změní váš interiér a jeho atmosféru v moderním, atraktivním, nesériovém tónu.

  Materiál

  Fotografie s podlepem na lehké, pevné, stabilní 5 mm Kappa plast desce, která zabrání prohýbání. Standardně dodáváno ve vysoce kvalitním Nielsen rámu profil 001 nebo 002 černé nebo stříbrné barvy.

  Velikost

  Velikost až 100x67cm. Pokud máte zájem o jinou velikost, napište 🙂

  Originalita

  Moderní trend – stěna s designovým fotoobrazem, pouze kusová produkce, možnost výhradní realizace pro jediného zákazníka.

  Image

  Tomáš Picka

  1973
  Narozen v Brně

  1992-1999
  Novinář
  Rádo Kiss Hády Brno, Český rozhlas Praha, TV Nova, TV Prima, Rádio Hey Brno

  1999-2010
  Grafik a webdesignér v několika brněnských společnostech

  2010-dosud
  Fotograf na volné noze, grafik, webdesignér, animátor (TV reklamy)

  Samostatné výstavy
  Brno (koncertní a divadelní fotografie, Backbeat – koncertní fotografie ke stejnojmennému seriálu České televize, U-krajiny,…) , Adamov, Uherský Brod

  Společné výstavy
  Klan létajících lidí, ve spolupráci s brněnskou spisovatelkou a básnířkou Sylvou Lauerovou, v brněnské Galerii architektury a v Praze v Českém centru

  Knihy, publikace
  fotografie vydané v knize Cestospisy cestovatele Petra Horkého, v knize BackBeat Jiřího Vondráka, plakátová tvorba pro bývalé Divadlo šansonu

  Z fotografických zakázek: pojišťovna AXA, O2, USSPA, Ytong, Shell, Česká spořitelna

  Z volné tvorby: zaměření na divadelní, koncertní a taneční fotografii,
  úzká spolupráce s bývalým brněnským Divadlem šansonu, spolupráce se Slovenským národním divadlem Bratislava, dlouhodobá spolupráce s talk show Trochu inak s Adelou Adely Vinczeové (Banášové), dlouhodobá spolupráce s brněnskou Taneční konzervatoří, fotografie z koncertů hvězd hudebního nebe (B.B.King, Uriah Heep, Suzanne Vega, Yardbirds, Animals, John Mayall, Slade, No Name, Monkey Business, Richard Müller, Jiří Suchý, Karel Gott,…) a z divadelních představení (Kníže Myškin je idiot a Hordubal v divadle Husa na provázku, Milan Lasica, Divadlo Semafor,…)